Granite Design 

+48 725 636 296 

 granitedesign@wp.pl

Granit Lublin

Granit ma wiele istotnych dla użytkowników właściwości. Przede wszystkim cechuje się wysoką twardością, którą zawdzięcza swojej wewnętrznej budowie, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały, przez co w dużym stopniu odporny także na miażdżenie, uderzanie czy rozciąganie. Inną ciekawą cechą granitu jest niska porowatość, a co z tym związane - również niska nasiąkliwość. Oznacza to, że woda nie jest w stanie dostać się do wnętrza skały, więc przy ewentualnym mrozie ciecz nie rozsadzi obiektu. Granit to materiał, który jest bardzo różnorodny – w zależności od struktury i barwy, może on tworzyć ciekawe wzory, które świetnie sprawdzają się zarówno jako element wystroju wnętrza, jak i ozdoba projektu architektonicznego.

Wykorzystanie granitu gwarantuje trwałość naszego produktu, który niezależnie od wysokiej temperatury czy promieniowania UV, będzie w idealnym stanie. Jeśli interesuje Państwa czy w określonym przypadku można stworzyć projekt, gdzie wykorzystywany jest granit Lublin jest miejscem, gdzie nasza firma fachowo zajmuje się doradztwem w tym zakresie.

Granit dzięki swoim właściwościom są materiałami o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu
w budownictwie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W większości posiadają drobną, wyraźnie widoczną strukturę uziarnienia.

W naszej ofercie oprócz klasycznych znajdziecie Państwo również granity o bardzo bogatej strukturze uziarnienia, unikatowej i zaskakującej kolorystyce.

Ponadto sprowadzamy granity o różnych powierzchniach wykończenia takich jak: płomień, antiqe, satyna, szczotkowany, groszkowany.

Granit najczęściej stosowany jest na blaty kuchenne, blaty łazienkowe, parapety, elementy kominkowe, schody wewnętrzne i zewnętrzne, budownictwie drogowym.

 

 Galeria w budowie